Vivid - VirtueMart Template

Friss Hírek

HUSZONÖT ÉV UTÁN DIADALMASKODOTT AZ FTC A MAGYAR KUPÁBAN

Az FTC-Telekom nyerte a jégkorong Magyar Kupát, miután a miskolci négyes döntő január 19-én a fináléjában 6-3-ra legyőzte a Hydro Fehérvár AV19 együttesét. Nagy iramban kezdődött a finálé, és az FTC emberelőnye alatt a fehérváriaktól Erdély Csanád talált be, kézzel átvett passz és kiugrás után. Nagy Gergő azonban még a fórban egyenlített: bombája a bal felső sarokban kötött ki. Kapura többet veszélyeztetett a címvédő Fehérvár, de a mezőnyben kimondottan aktív FTC kapujában Arany Gergely remekül védett. Amikor újból létszámfölénybe került az FTC, négy másodperc kellett a fővárosiak góljához: Rasmus Kulmala távoli lövése a jobb felső sarokba csapódott. A második harmadban az esélyesebbnek tartott Fehérvár diktálta az iramot, és Sarauer Andrew kapáslövése utat talált a kapuba. Csakhogy ez a gól sem törte meg a fővárosi együttest, amely megint emberelőnybe került, és Aki Juusela takarásból leadott kísérletét Michael Ouzas nem védhette. Mindkét oldalon volt egy-egy bravúros mentés: fehérvári részről a hátvéd Szabó Bence, a másikon Arany visszavetődve tisztázott a gólvonalon. A fehérváriak fokozták az iramot, Dylen Busenius második hullámban érkezve ütötte be a kipattanót, és ezzel 3-3 lett. Hét és fél perccel a vége előtt Antonino Sarcia lövése úgy kötött ki a bal felső sarokban, hogy közben Ouzast zavarták. A bírók a videózás után végül megadták a találatot. A hajrában emberelőnybe került a Volán, amely kapusát is lehozta, de az FTC üres kapus gólokkal lezárta a párharcot.